Le Menu - Kim jesteśmy

francuskie delikatesy le menu warszawa kim jestesmy

 

 

Delikatesy Le Menu to grupa Francuzów i Polaków mieszkających w Warszawie, których łączy miłość do najlepszej jakości jedzenia, produkowanego w zgodzie z naturą. 

Paryż, Ardèche, Bretania, Kraj Basków, Pireneje, Lyon, Burgundia, Alpy i wiele innych to dla smakoszy skojarzenie ze specjałami francuskiej kuchni właściwej dla danego regionu.

Poczynając od ostryg i małży, naleśników – crêpes, ratatouille, fondue, poprzez pasztety, tarty, zupę cebulową czy foie gras, a kończąc na bagietce z serem, popijanej odpowiednim winem, Francja jest rajem dla wielbicieli dobrego jedzenia. Samo czytanie nazw potraw przenosi nas na piaszczyste plaże Bretanii, ośnieżone szczyty Alp, turkusowe zatoki Prowansji, czy na uliczki Montmartre. Jedzenie ich zaś, daje poczucie podróży, wakacji, beztroski i rozkoszy podniebienia.

Krajobraz Francji to pola poprzecinane rzekami, lasy, łąki, góry, plaże, przepiękne widoki, które pozwalają na hodowle zwierząt i uprawy, dzięki którym Francja szczyci się znakomitą lokalną żywnością. Urodzajne tereny, pełne zielonych pastwisk i sadów od lat gromadzą rolników i hodowców, których pasja i wiedza przekłada się na tworzenie znakomitej jakości produktów, wytwarzanych zgodnie z poszanowaniem środowiska, tradycji i całego dziedzictwa kulturowo – kulinarnego Francji.

W delikatesach Le Menu mamy świadomość, że jesteśmy tym, co jemy, dlatego doceniamy wiedzę i pracę ludzi, którzy szanują to, co oferuje im ziemia. Przestrzegają zasad zrównoważonej hodowli, pozwalają naturalnie dojrzewać temu, co uprawiają, nie stosując chemicznych konserwantów czy barwników.

Producenci, których wybraliśmy dla Was w sklepie Le Menu są wyselekcjonowanymi, niszowymi dostawcami, rzemieślnikami znającymi się na pracy, którą kochają. Są oni dobrze znani francuskim delikatesom i koneserom, dzięki swoim znakomitym wyrobom. Często są to firmy rodzinne, prowadzone od pokoleń, oferujące autentyczne przepisy produkcji sprzed wielu wieków.

Naszą misją jest dzielenie się z Wami tymi smakami. Wielu producentów znamy osobiście, widzieliśmy, jak pracują, każdy z naszych produktów został przez nas spróbowany. Wyselekcjonowaliśmy dla Was najlepsze specjały które są chlubą Francji.

Oferta Le Menu to prawdziwe francuskie delikatesy z naturalnymi produktami najwyższej jakości, które przeniosą Was do kraju, w którym jedzenie zyskało rangę sztuki.

Bon appétit!